Łazienka

Jaka fuga do płytek?

fugi biale plytki

Skandynawski design zawładnął polskimi mieszkaniami, przynosząc ze sobą jasne, naturalne wnętrza. Dla wielu osób atrakcyjna jest także biel, która nadaje pomieszczeniom czystości i przestrzeni, jednocześnie pełniąc rolę idealnej sceny dla dodatków. Ale jaką fugę wybrać do białych płytek? Fugi często są niedostrzegane, a przecież to one nadają charakter mozaiką, upiększają podłogę z gresu i wprowadzają niepowtarzalną atmosferę klinkieru. Subtelne detale mają wielki wpływ na ogólny odbiór, dlatego dla jednych szare płytki mogą wydawać się nudne i bez stylu, podczas gdy dla innych mogą wywoływać zachwyt swoją elegancją i prostotą. Masz zamiar ułożyć jasne płytki podłogowe w swojej kuchni, ale nie jesteś pewien, jaki kolor fugi wybrać? Może chcesz osiągnąć interesujący efekt z wyrazistymi kafelkami, ale nie wiesz, jak to zrobić? W tym artykule dowiesz się, które fugi do białych płytek będą najbardziej odpowiednie.

Jaki rodzaj fugi wybrać do białych płytek?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej fugi do białych płytek, warto najpierw wziąć pod uwagę miejsce ich położenia. Czy będą to płytki na blacie w kuchni, na podłodze w przedpokoju czy może ścienne w łazience? Płytki zlokalizowane w miejscach narażonych na częste zabrudzenia, takich jak blat kuchenny czy płyta grzewcza, muszą być odporne na zanieczyszczenia. Z płytek łatwo usunąć tłuste plamy i osady, jednak fuga może sprawić większe problemy. 

Biała fuga do białych płytek to estetyczne rozwiązanie, które optycznie powiększa przestrzeń i wprowadza harmonię do całości aranżacji. Niemniej jednak białe fugi szybko się brudzą i z czasem mogą żółknąć. Dlatego, jeżeli zdecydujesz się na położenie ich w pobliżu kuchenki, przygotuj się na regularne czyszczenie fug zabrudzonych resztkami jedzenia. W takim przypadku lepszym wyborem mogą okazać się czarne fugi do białych płytek, które są mniej podatne na przebarwienia.

Jak dobrać odpowiednią fugę do białych płytek kuchennych?

Fuga w kolorze grafitu do białych płytek to innowacyjne i popularne podejście, które tworzy harmonijny układ z meblami w tym samym odcieniu. W zaprojektowaniu wyrazistego i charakterystycznego wnętrza pomoże również kontrast zastosowania czarnej fugi do białych płytek. Na uwagę zasługuje także fuga z brokatem, która doskonale sprawdzi się w glamourowych aranżacjach. 

Dla osób ceniących minimalizm i naturę jasnoszara fuga do białych płytek będzie strzałem w dziesiątkę. Ten sam odcień idealnie wpisuje się w estetykę skandynawską i prowansalską. Beżowa fuga do białych płytek to dość ryzykowna opcja, która może sprawić wrażenie zabrudzenia. Lepszym wyborem będzie złota fuga, zwłaszcza jeśli zestawimy ją ze złotymi dodatkami, na przykład armaturą. Zapewni to wnętrzu wyrafinowany efekt, który przypadnie do gustu miłośnikom stylu retro. 

Ucieczka od białych płytek – łazienka

Niezawodnym wyborem w łazience lub kuchni jest brokatowa fuga między białymi płytkami. Idealnie pasuje dla miłośników blasku i stylu glamour. Nowoczesne i unikalne podejście to zastosowanie srebrnej fugi między białymi płytkami. Dzięki temu pomieszczenie staje się jaśniejsze, tworząc elegancką i wyjątkową atmosferę. Bezpiecznym, ale jednocześnie efektownym rozwiązaniem jest jasnoszara fuga między białymi płytkami łazienkowymi.

Zobacz także: meble łazienkowe jakie wybrać?

Autor

  • Karolina Wróbel

    Hej! Jestem Karolina i uwielbiam wszystko, co związane z lifestylem. Moją największą pasją jest urządzanie wnętrz - ciągle szukam nowych inspiracji i pomysłów, aby moje mieszkanie wyglądało jak z marzeń. Kiedy akurat nie buszuję po sklepach meblowych, to piszę artykuły, w których dzielę się swoimi trikami na piękne i przytulne cztery kąty.

    View all Tematów
Autor

Artykuły

Hej! Jestem Karolina i uwielbiam wszystko, co związane z lifestylem. Moją największą pasją jest urządzanie wnętrz - ciągle szukam nowych inspiracji i pomysłów, aby moje mieszkanie wyglądało jak z marzeń. Kiedy akurat nie buszuję po sklepach meblowych, to piszę artykuły, w których dzielę się swoimi trikami na piękne i przytulne cztery kąty.